Loading...

Markalaşma

Dijital Çözümler Sunuyoruz

Markalaşma

Dijital markalaşma, internet tabanlı ilişkiler, cihaz tabanlı uygulamalar veya medya içeriği de dahil olmak üzere çeşitli dijital mekanlarda bir marka geliştirmek için internet markalaması ve dijital pazarlamanın bir kombinasyonunu kullanan bir marka yönetimi tekniğidir. Doğrudan pazarlamanın kökleri ile birlikte son on yılda güçlü bir şekilde ortaya çıkmıştır

Şirketler artık marka kimliğini ve değerini yenilikçi ve verimli biçimde sergilemek için güçlü bir araca sahip. Dijitalleşme, markalara yeni müşteri katılımı yolları bulmalarını ve marka güçlenmelerinin tutarlılıklarını yönetmelerini sağlamıştır. Daha önce eksik olan markalar ile müşteriler arasındaki bağlantıyı arttırdı.

1. Sosyal Medya
Sosyal ağ siteleri, bireylerin, işletmelerin ve diğer kuruluşların birbirleriyle etkileşime girmesini ve çevrimiçi ilişkiler ve topluluklar oluşturmasını sağlar. Şirketler bu sosyal kanallara katıldığında, tüketiciler doğrudan onlarla etkileşime girebilir.
2. İnternet Reklmacılığı
Görüntülü reklamcılık, şirketin tanıtım mesajlarının üçüncü taraf sitelerinde veya yayıncı veya sosyal ağlar gibi arama motoru sonuç sayfalarında göründüğü çevrimiçi bir reklamcılık biçimidir. Bu reklamın, daha önce web sitesini ziyaret eden kimliği doğrulanmamış ziyaretçiler dışında, bir şirketin birçok türden müşterisinin web sitesi sayfa görünümünün sayısını artırabileceğini gösteren bir kanıt vardır.
3. Çevrimiçi Markalaşma
Bir şirket, ürün veya diğer markalı bir işletme ile ilgili olarak müşterileri genel marka deneyimi ile çevrimiçi markalaşmayı bütünleştirmek. Bu açıdan, marka tanıma, marka farklılaşması (rakiplerden) ve İnternet ve mobil iletişimin kolaylaştırdığı "İşbirliği Çağı" marka diyalogu gibi birçoğu arasında bir bileşen olarak görülmektedir.

İnternet Tasarımı

Web tasarımı, düzen, içerik, grafik, arama motoru optimizasyonu ve dönüşüm oranı optimizasyonu gibi çok sayıda değişkeni kapsar. Web tasarımı, tanıtım çalışmalarınızın önemli ve kritik bir bileşeni olsa da, birçok işletme, bunun genel bir dijital pazarlama planının sadece bir parçası olduğunu ve tıklama başına ödeme gibi diğer pazarlama çabalarınızla aynı bakışta, hissedilen ve amaçlarla tutarlı olması gerektiğini unutuyor.

Dijital pazarlama planınızın tüm yönlerini dikkatlice göz önünde bulundurarak, sağlam ve iyi yönetilen bir web tasarımı pazarlama çabalarınızın kalbi olarak hizmet eder ve kurumsal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak güce sahiptir.

1. Mükemmel kullanıcı deneyimi
Web siteniz gösterişli videolar ve yükleme sürelerini yavaşlatan büyük görüntüler kullanmayı seçerse, ziyaretçiler sinirlenir ve ayrılırlar. Benzer şekilde, ziyaretçiler aradıklarını hızlı bir şekilde bulamazlarsa, web sitenizin navigasyonunun iyileştirilmesi gerekir. Kullanıcı dostu bir deneyim oluşturmak, ziyaretçileri çekmek ve geri gelmelerini sağlamak için önemlidir.
2. Tutarlı markalaşma
İlk gösterim sayısı - web siteniz nasıl toplanır? Web sitenizin görünümü ve hissi, beyaz kağıtlar, ürün sayfaları vb. Dahil olmak üzere diğer tüm pazarlama materyalleriyle uyumlu olmalıdır. Markalarınız işletmenizle ilgili doğru mesajı iletiyor mu?
3. Dönüşüm oranı optimizasyonu
Dönüşüm oranı, bir ürünü satın almak veya bir e-posta listesine kaydolmak gibi istenen bir işlemi yapan web sitesi ziyaretçilerinin yüzdesini belirtir. Etkili web tasarımı, dönüşüm oranlarınızı artırmak ve satışları artırmak için mizanpajı, metni ve çevrimiçi formları iyileştirmeye yardımcı olabilir.